Informace o Evropské straně zelených

vlajka evropských Zelených

Evropská strana zelených (European green party) je nadnárodní evropská politická strana. Sdružujeme 43 politických stran, které sdílejí stejné zelené hodnoty a které působí na celém evropském kontinentu - v Evropské unii i mimo ni.

Usilujeme o zelenou transformaci Evropy a její ekonomiky, která přinese progresivní a udržitelnou budoucnost pro všechny její občany.

Evropská strana zelených velmi úzce spolupracuje se skupinou Zelených-EFA v Evropském parlamentu. Evropští Zelení a naše národní členské strany kandidují a účastní se evropských voleb, zvolení zelení kandidáti a kandidátky nás pak reprezentují ve skupině Greens-EFA jako poslanci a poslankyně Evropského parlamentu.

Naše postoje se mimo jiné zaměřují na posilování lidských práv, boj proti změně klimatu, vytváření dobrých pracovních míst, posílení postavení mladých lidí a budování silné a demokratické Evropy.

Zelené političky a politici se v roce 2022 podílí na vládách hned několika evropských zemí: Německo, Rakousko, Finsko, Belgie, Irsko a Lucembursko, Zelení jsou součástí také skotské vlády. V našich barvách bylo zvoleno mnoho desítek evropských starostů a starostek, včetně velkých měst jako je Amsterdam, Innsbruck, Lyon nebo Hannover. Naši politiku reprezentují také tisíce městských a obecních zastupitelů po celé Evropě.

Evropští politici Zelených

Evropští politici Zelených

Informace o nás najdete na www.europeangreens.eu